10 skvělých způsobů, k čemu všemu můžete využít alkohol.

8c7cc1b52395d3a0c0df3bce89d0e2e5-800x401

Alkohol používá mnoho lidí jako dezinfekční látku nebo na odstranění lepidla. Ale existuje mnoho dalších využití, o kterých většina lidí ani neví. Může být dokonce použita v kosmetice.
1. Zbavte se štěnic

Štěnice můžou být opravdu velký problém. I když jste opravdu opatrní, můžete je propašovat s sebou domů po dovolené nebo, když máte v domě nehygienického přítele. Čistý alkohol, Vám může pomoci zabít tyto ošklivé škůdce. Naplňte sprej alkoholem a nastříkejte na Vaše polštáře a matrace. Vzhledem k tomu, že štěnice můžou naklást vajíčka, je důležité, aby jste tento proces opakovali několikrát a tím se jich úplně zbavíte

2. Deodorant

Když jedete pryč a zapomenete svůj deodorant doma, není důvod k panice. Alkoholem zabíjíte bakterie, které způsobuje špatný tělesný pach a je snadno dostupný v každém lékárnička. Ale nepoužívejte dlouhodobě, protože dlouhá expozice alkoholu může dráždit pokožku

3. Domácí balení

Pokud umístíte alkohol do mrazáku, nemusíte mít strach, na led se nepromění, ale spíše na chladnou, hustou hmotu. Proč je to vlastně tak důležité? No, díky této vlastnosti, můžete alkohol použít, jako svojí vlastní chladicí podložku. Smíchejte dohromady alkohol a vodu v uzavíratelném plastovém sáčku. Ujistěte se, že jste odstranili co nejvíce vzduchu před umístěním do mrazničky. Po hodině by měla mít směs správnou strukturu. Dá se použít jako ledový obklad na úraz nebo k ochlazení váše obědu, když pojedete na výlet

4. Na vši

Alkohol, je také skvělý pro odstranění vší. Naplňte sprej s alkoholem a přidejte několik kapek levandulového oleje. Jděte ven a nastříkejte směs na Vaši vlasovou pokožku a vlasy. Vyčesáním, odstraníte mrtvé vši. Ponechejte použitý hřeben namočený ve směsi po dobu alespoň 1 hodiny.

5. Vyčistěte si uši

Mnoho lidí stále používá špilky do uší, ale tato metoda je ve skutečnosti nebezpečná, protože tlačíte maz hlouběji a hlouběji do zvukovodu. Existuje jednodušší způsob, jak vyčistit Vaše uši. Smíchejte ocet a čistý alkohol společně v šálku. Ponořte špilky do uší ve směsi a potom je umístěte do Vašich uší. Maz, bude odstraněn

6. Odstraňte lak z nehtů

Typické odlakovače často obsahují agresivní chemický aceton, který může poškodit vaše nehty. Můžete dokonce začít cítit nevolno z výparů. Čistý třením alkoholu je jednou možnou alternativou. To může trvat trochu déle, než se zcela odstranit nehty, ale vaše nehty nebudou poškozeny v tomto procesu.

7. Už žádné zarůstání chloupků

Zarůstání chloupků je opravdu hrozné. Oholila jste si třísla nebo podpaží a ihned se Vám vyrazila červená vyrážka? A to Vám vadí nejvíce v létě, když víte, že půjdete do plavek a nebo krátkých kraťasů. Vše můžete změnit, jakmile se potřete trochou alkoholu. Alkohol, by měl zmírnit podráždění a zároveň zanechává pleť výrazně hladkou.

8. Akné

Benzoyl peroxid, je obyčejná složka, nalezené v akné, které se snažíte zmírnit různými krémy a masti, ale alkohol funguje stejně dobře. Působí protizánětlivě a zklidňuje pokožku, zároveň dezinfikuje všechny existující pupínky, také uklidňuje okolí kůže a pomáhá zabránit vzniku dalších pupínků. Ujistěte se, že alkohol používáte pouze přímo na pupínek, protože delší používání, může způsobit podráždění kůže.

9. Opary

85% procent lidí má virus, který způsobuje opary. Ale jen malé procento lidí, udělá nějaký experiment, který jim může pomoci. Pokud trpíte na bolestivé opary na různých místech, zkuste použít 70% izopropylalkohol. Tímto by Vám opary měly odejít rychleji.

10. Dezinfekce na ruce

Alkohol, je skvělý na dezinfekci rukou. Smíchejte 4 lžíte aloe vera gelu, půl lžíce isopropylalkoholu a několik kapek oleje teatree a dejte do uzavíratelné láhve. Takhle máte vyrobenou domácí dezinfekci na ruce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *