6 jednoduchých triků, jak na akné pomocí banánové slupky

59767acd77fe41fd41f8e517e34ffa87

 

Akné, je jedním z nejrozšířenějších kožních onemocnění. Mnoho lidí trpí na akné a rozsah kosmetiky, je tak velký, že velmi rychle ztratíte přehled v tom, co je dobré a zároveň může být dost drahé. A vůbec, kdo vlastně ví, co všechno v těch kosmetických přípravcích je? Tady je velmi jednoduchý a přirozený způsob, jak se zbavit otravných puchýřků. K tomu potřebujete, jenom slupky od banánu.

Slupky od banánu, můžou být využity v 6 různých variacích. A mají mnoho vynikajících vlastností:

Obsahují vitamíny A,B,C a E

Obsahují zinek, mangan a železo, které pomáhají při prevenci infekce.

Působí jako přírodní peeling, odstraňují toxiny z Vašich pórů.

Kromě toho mají antiseptický účinek a jsou tedy vhodné, pro boj s bakteriemi, které působí na akné.

Mají enzymy, které udržují pokožku vlhkou.

Obsahují škrob, který odstraňuje přebytečný olej z vašich pórů.

  1. Čistá banánová slupka

První varianta, nevyžaduje mnoho úsilí a vybavení. Potřebujete k tomu jen banán. Stačí nakrájet na kousky slupky banánu, kterou dáte na kůži a po dobu 10minut necháte, nenatírejte to na oči. Všechno se to vstřebá do 20 minut a pak smyjte vodou. Opakujte tento postup 2-3 krát denně.

  1. Banánová slupka s ovesnými vločkami

Velmi jednoduchý a efektivní recept je z ovesných vloček a banánové slupky. Dejte banánovou slupku do mixéru a přidejte 3 lžíce cukru a ½ šálku ovesných vloček. Pak celou směs aplikujte na obličej, nezapomeňte obličej předem umýt. Jemně masírujte krouživými pohyby na tváři (kromě očí). Pak nechejte působit 10 minut, potom omyjte obličej vlažnou vodou a naneste hydratační krém. Tento proces opakujte každý den.

  1. Banánová slupka s kurkumou

Kurkuma obsahuje látky, které jsou antibakteriální a působí jako dezinfekční prostředek. Pomáhá snižovat otoky a červené skvrny a eliminovat bakterie, které způsobují akné. Dejte banánovou slupku do mixéru a vytvořte pastu. Pak přimíchejte stejně množství kurkuma prášku, asi 50-50, dále přidejte malé množství vody. Vmasírujte na předem dobře umytou pokožku a nechejte působit asi 15 minut. Pak omyjte vlažnou vodou a použijte hydratační krém. Proces opakujte každý den.

  1. Banánová slupka s citronem

Přirozená kyselina z citronů, pomůže zabít akné. Kromě toho, pomáhá na jizvy od akné. Nenatírejte na oči. Kyselina, která je obsažena v citronu, může způsobit velmi bolestivé pocity pálení, takže buďte opatrní. Dejte banánovou slupku do mixéru a přidejte citrónovou šťávu v poměru 50-50 a promíchejte. Pastu, kterou jste vytvořili, naneste pomocí vatového tamponku na Vaši tvář. Pak lehce vmasírujte a vyčkejte 15 minut. Pak omyjte vlažnou vodou a celý proces opakujte každý den.

  1. Banánová slupka s práškem do pečiva

Prášek do pečiva je vynikající při zbavování toxinů. Rozmixujte banánovou slupku a vytvoříte směs. Vezměte 1 polévkovou lžíci směsi a vmíchejte ½ lžíce prášku do pečiva. Přidejte dostatek vody, pro vytvoření jemné pasty. Pastu naneste pomocí vatového tamponku na obličej a jemně masírujte dovnitř. Dávejte pozor na oči. Po 2 minutách obličej opláchněte vlažnou vodou a použijte hydratační krém, bez oleje. Tento proces opakujte každý den.

  1. Banánová slupka s medem

Med má také antibakteriální účinky a současně hydratuje. Pomocí mixéru, rozmixujte slupku od banánu a vytvořte směs a přidejte ½ lžíce medu a vytvoříte pastu. Naneste pastu krouživými pohyby, vatovým tamponkem na obličej. Necháme působit 15 minut a vlažnou vodou opláchneme a použijte hydratační krém. Tento proces opakujte denně a brzy bude Vaše pokožka bez pupínků.

Je opravdu praktické, když můžete takhle využít slupku od banánu, kterou normálně vyhazujete. Tak děláte něco pro svůj vzhled a Vaše zdraví, zcela přirozeným způsobem. Zkuste doma zjistit, která varianta, je pro Vás nejlepší a pak už brzy budete moci říci: „Sbohem akné“.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *