Co udělá hořčice s Vašim tělem

fc5d7f2e151770bec2d1f79693474c73-800x400

Většina lidí si myslí, že hořčice, je jen na sendvič nebo párek v rohlíku. Ale ve skutečnosti, může být použita i na jiné věci! Je to nejen chutné koření, ale je také skvělá pro Vaše zdraví a pro Váš domov. Přečtěte si následující instrukce a budete se divit! Už nikdy, si nebudete myslet, že je hořčice, jen na párek v rohlíku nebo sendvič

Uvolní svaly

Trpí na křeče? Máte pravidelné bolesti svalů? Hořčice může pomáhat tak, aby jste už bolesti neměli. Pokud jsou postiženy velké svaly, jako jsou ty v zádech nebo nohou, zkuste teplou hořčičnou lázeň. Smíchejte dvě polévkové lžíce hořčice se dvěma lžícemi Epsom soli do koupele a přidejte směs do Vaší koupele. Hořčice zvyšuje účinnost soli a pracuje na zmírnění bolesti. Můžete také vytvořit uklidňující mast. Jednoduše smíchejte jeden díl hořčičného semínka a dvě lžíce mouky. Nyní přidejte trochu vody, dokud se směs nestane krémová. Natírejte mast na postižené oblasti, zabalte obvazem a ponechejte 20-30 minut v klidu. Nyní můžete krásně relaxovat, zatímco bolest odeznívá

Oživí Vaši pokožku

Můžete si také udělat hořčičnou masku. Obsahuje vitamín E, antioxidanty, stejně jako jiné protizánětlivé vlastnosti, které oživí pokožku. Naneste tenkou vrstvu hořčice na obličeji, ale vyhýbejte se očím a nechejte 15 minut působit. Důkladně opláchněte teplou vodou. Pokud to budete dělat pravidelně, bude vaše pleť zářit.

Na křeče

Od této chvíle, by měla být hořčice, vždy k dispozici, během dlouhých cest a výletů. Pokud máte pocit, že máte křeče v nohou, potřete 3 lžícemi hořčice postiženou oblast. Rovněž působí, jako preventivní opatření.

Jako kondicionér na vlasy

Hořčičný olej dělá divy. Po použití běžného kondicionéru, vmasírujte hrst hořčičného oleje do vlasů. Nechte je v oleji máčet tak dlouho, jak je to možné, velkou výhodou je až osm hodin. Můžete použít olej i přes noc. Výsledkem jsou lesklé a měkké sametové vlasy.

Na drobné popáleniny

Pokud jste se popálili, během vaření nebo zapálením svíčky, nejprve nechejte popálenou oblast pod studenou vodou, poté vetřete trochu hořčice na kůži. Tím se zabrání nejen puchýře, ale hlave ulevuje od bolesti. Hořčice obsahuje allylisothiokyanát, který stimuluje hojení a snižuje poškození kůže.

Na bolest v krku

Ke zmírnění bolesti v krku, musíte vyzkoušet tento recept: Smíchejte lžíci semena hořčice se šťávou z poloviny citronu, polévkovou lžíci soli a polévkovou lžící medu a nechejte vařit ve 300 ml vody, a poté nechejte vychladnout. Pokud budete kloktat 2 až 3 krát denně, bude se Vaše hrdlo výrazně uzdravovat. Pokud Vaše příznaky přetrvávají déle než 3 dny, tak je lepší navštívit lékaře, aby byla vyloučena jakákoli další možná infekce.

Na nepříjemné pachy

Kdo není obeznámen, zatuchlý pach, může často pocházet z láhve nebo vázy? Zde je jednoduchý preventivní tip: Dejte špetku hořčice spolu s horkou vodou do láhve a dobře protřepejte. Důkladně opláchněte vodou, dokud z láhve nezmizí nepříjemný zápach. Velmi účinné i pro Tupperware nádoby, hrnce a pánve.

Zmírní nachlazení

Máš mírné nachlazení? Hořčice ti může pomoct. Dejte si tenkou vrstvu hořčice na hrudníku. Nyní umístěte teplou žínku a nechte působit. Teplo z žínky poskytuje úlevu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *