Přirozený způsob, jak se zbavit vody v těle

d836fc03e485e43ccc8d323d4adf707f-800x400

Víte, jaké to je, probudit se v dopoledních hodinách, stoupnete na váhu a najednou, máte o 6 nebo 7 kilo více než obvykle, přestože jste nejedli skoro celý den? Může člověk sníst tolik jídla, že to udělá takový obrovský rozdíl na váze?

Obvykle ne. Takové extrémní výkyvy váhy jsou často kvůli zadržování vody. Otoky se objevují zejména u těhotných žen nebo jako vedlejší účinky některých léků. Často se voda zadržuje v nohou, prstech a kloubech. Je to nejen nepříjemné, ale také opotřebovává pojivové tkáně a je často spojena s trvalým přibývání na váze.

Naštěstí, zadržování vody má jednoduchou příčinu, a může být proto vyřešena poměrně snadno. Zde se můžete dozvědět různé důvody, proč k tomu dochází a jak to můžete vyřešit.

Příliš mnoho sodíku

Slané potraviny často zvýšují zadržování vody. Zejména to platí v případě, kdy nemáte dostatek pití. Je důležité, aby byl dodržován pitný režim a možnost vypláchnutí soli z těla. Když tělo spotřebuje příliš mnoho soli, tak zadržuje vodu, aby bylo možné udržet zdravé rovnováhy. V extrémních případech mohou buňky být 20 krát větší, než je obvyklé. Naštěstí, je řešení velmi jednoduché: jíst méně soli a zpracované potraviny.

Občerstvení a hotová jídla mají často mnohem vyšší koncentraci soli. To platí i pro hotové polévky a mražené pizzy. Místo toho byste měli jíst čerstvou zeleninu a omáčky s malým množstvím soli.

Málo dodržujete pitný režim

Mnoho lidí stále nemá dostatečné množství vody. Když se to stane, tělo se to snaží kompenzovat a skončí to tím, že si vodu zažne ukládat. To vede k zadržování vody. Co pomáhá, je samozřejmě dodržování pitného režimu.

Podstatnější je, 8 šálků vody je ideální denní množství. Kromě toho je užitečné, jíst potraviny s vysokým obsahem vody, jako jsou papriky a okurek. Výhodou tohoto postupu je, že dostanete další příjem vitaminu.

Nedostatek hořčíku

Příliš málo hořčíku, může také vést k zadržování vody. Naše tělo potřebuje tento minerál pro téměř každou funkci. Když to chybí, naše tělo nemůže řádně fungovat a nakonec zadržuje vodu. Naštěstí je zde řešení a je poměrně jednoduché a chutné.

Pokud budete jíst ovoce, jako avokádo nebo konzumovat špenát a jogurt, pak se Vaše hladina magnesium zvedne a Vaše tělo bude fungovat zase dobře. Celozrnné výrobky a zelenina všeho druhu jsou bohaté na hořčík. Takže najednou extrémními výkyvy hmotnosti již nejsou problémem.

Tyto tipy Vám mohou pomoci na oteklé buňky a, ke snížení hmotnosti. Nicméně, zadržování vody je obvykle spojována s nezdravým životním stylem. Cvičení, také přispívá ke snížení zadržování vody v těle. Pokud příznaky přetrvávají po dlouhou dobu, aniž by bylo skutečné vysvětlení, měly by jste se poradit s lékařem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *