9 věcí, které musíte mít s sebou na dovolenou

Travel-Packing-Checklist-9-Things-You-Need-to-Bring-When-Traveling-Cover_opt

Máte už seznam na dovolenou připraven? Že ne? Tak to si určitě musíte přečíst tenhle článek, který Vám pomůže. V klidu se posaďte a všechno si sepište a uvidíte, že pak na nic nezapomenete.

Podívejte se na těchto 9 věcí, které musíte mít s sebou na dovolenou.

  1. Pas, všechny dokumenty a peníze

Shromážděte si všechny důležité dokumenty do malé organizační taštičky nebo do příruční tašky. Hlavně to tedy je, cestovní pas, identifikační karty, cestovní pojištění, jízdenky, itinerář dokumentů, hotovost a kreditní karty. Nejlépe, když to všechno umístníte na přední část Vaší tašky, tak k tomu budete mít přístup hned a nemusíte to zdlouhavě hledat.

Rada: Nenechávejte si všechny peníze na jednom místě. Mějte je po více kapsách v tašce a něco v peněžence.

  1. Oblečení záleží, kam cestujete a jaké počasí tam bude

Je vhodné, abychom sledovali počasí v místě, kam se chystáte, jenomže počasí je velmi nevyzpytatelné, takže musíte myslet na všechno. Pokud je zima, tak musíte mít zásobu bot, ponožek, kabátů a teplého oblečení. Jestli je ovšem teplo a sluníčko svítí, připravte si sandály, kraťase, šaty a krém na opalování.

  1. Lékárnička

Lékárnička je velmi důležitá věc, která v kufru nesmi chybět. Musíte mít všechny vitamíny, potřebné léky, léky které užíváte denně a samozřejmě nějaké léky od bolesti na chřipku, ale taky nesmíte zapomínat na obvazy, mastičky, nůžky, repelenty, léky na alergii. Vždy vezměte na vědomí, délku Vaší dovolené.

  1. Mapu a cestovního průvodce

Když se ztratíte je to velmi frustrující a plýtváte tím čas Vaší dovolené. Takže ať už odjíždíte kamkoliv, mějte vždy při sobě mapu a cestovního průvodce. Pro Vaše pohodlí, si můžete stáhnout do Vašeho chytrého telefonu aplikaci map offline a cestovního průvodce.

  1. Kosmetika

Make-up a veškerou Vaši kosmetiku musíte mít samozřejmě s sebou. Milovnice make-up, berou s sebou krom i: řasenku, rtěnku, štětečky, stíny, oční linky, tvářenku.

  1. Náhradní taška

Váš itinerář, by měl s velkou pravděpodobností obsahovat jeden den pro nákupy, taky kdo by nenakupoval, když jste na dovolené. Takže je určitě vhodné mít s sebou jednu nebo dvě větší tašky. Samozřejmě můžete využít i tašku na pláž a ty ostatní tašky, využít na špinavé prádlo, aby nebylo čisté a špinavé dohromady.

  1. Toaletní taška

Určitě nechcete, hned první den, co přijedete na dovolenou nakupovat veškeré toaletní potřeby. Proto si zabalte veškeré toaletní potřeby doma, do speciální tašky, kterou si pak zavěsíte v hotelovém pokoji. Tak zabráníte neustálému vybalovaní a zase balení.

Rada: Nezapomeňte na vlhčené ubrousky, jsou dobré jak na odlíčení obličeje, tak i na hygienu rukou a osvěžení.

  1. Voda

Pokud Vaše doba cestování trvá déle než čtyři hodiny a sedíte tak, že na Vás celou dobu paří slunce, zkontrolujte, zda máte dostatek vody k udržení dostatečného pitného režimu.

  1. Vzpomínky

Kromě obrázků a videí, zachycených v telefonu nebo fotoaparátu, Vaše zkušenosti budou autentičtější, když si něco zapíšete. Když se vrátíte a po nějakém čase, si to znovu přečtete, ocitnete se hned tam, kde jste si to zapsali. A hned budete plánovat, další Vaši dobrodružnou dovolenou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *