6 způsobů, jak využít formu na led

d52bb2b256210c8dd4b0bb2b3e4d2af6-800x533

Je spousta potravin, které můžeme zmrazit. Nikdy by jste nevěřili, že jde opravdu zmrazit všechno.

  1. Vajíčka

Datum ukončení platnosti se blíží a Váš box na vejce je ještě z poloviny plný. V receptech, se obvykle používají 2ks vajec. Takže nejlepší způsob, je vajíčka zamrazit po 2. Smíchejte je dohromady, bez šlehání, které by nám nadělalo bubliny a tomu, se v tomhle případě musíme vyvarovat. Mixér můžete použít, ale jen na 2-3 sekundy, když jsou vejce smíšené, nalijeme je do mrazícího sáčku a zavřeme. Odstraníme co nejvíce vzduchu a vložíme sáček do mrazáku, když vajíčka budete potřebovat, tak sáček vytáhnete a promícháte nebo dáte pod teplou vodu. Když nemáte sáček na led, můžete použit formu na muffiny nebo do zásobníku na led. Ale nezapomeňte na to, kolik vajec jste dali dohromady do každé dírky.

  1. Citron a pomeranč

Vaše oblíbené citrusové plody nařezejte na plátky a dejte do formy na muffin nebo do klasické misky na led (v tomto případě, nařezané na kousky ne na plátky). Naplňte je vodou. Tenhle trik, je zvlášť dobrý pro ochlazení vody nebo na ovocné koktejly, namísto klasických ledových kostek. Klidně můžete přidat i mátu, záleží na chuti.

  1. Bilinky

Vezměte si bilinky, které máte rádi a dejte je do zásobníku na led. Naplňte je s olivovým olejem bez přidání vody a dejte zamrazit. Můžete přidávat na pánem k masu nebo na naložení masa.

  1. Hrozny

Tohle je ten nejlepší tip k bílému vínu nebo růžovému. Když není dostatečně vychlazené, namísto přidání kostek ledu, dejte do zásobníku na led hrozny a zalijte je tím vínem, kdo kterého pak kostky ledu půjdou.

  1. Rajčatová omáčka

Kolikrát už jsme vyhodili rajčatovou omáčku, protože jsme ji neměli s čím jíst. Nalijte zbytek rajčatové omáčky do zásobníku na led. Pak, když budete mít opět chuť na těstoviny s omáčkou, stačí vytáhnout z mrazáku zásobník na led a použít tolik kostek, kolik budete chtít a hned máte parádní omáčku za pár minut.

  1. Horká voda

Chcete mít opravdu čisté kostky ledu? Proto musíte převařit 2 krát vodu v čistém hrnci. Nepoužívejte konvici, protože se tam skrývá vodní kámen, který by byl v ledových kostkách. Necháme vychladnout a nalijeme do zásobníku na led. Zakryjeme průhlednou folií a dáme do mrazáku. Rozdíl je opravdu viditelný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *